خواص ژل رویال چیست؟ خاصیت ژل رویال چیست؟ خاصیت ژل رویال برای بدن چیست؟ ژل رویال چیست ژل رویال یک ماده ی پروتئینی است که توسط زنبورهای کارگر ساخته می شود، ژل رویال از فک پایینی زنبورعسل کارگر ترشح می شود و ماده غذایی اصلی برای تغذیه ی زنبور ملکه است. با ما همراه باشید برای آشنایی با خواص ژل رویال.

تعریف ژل رویال

عسل مهم ترین محصول زنبور عسل است که توسط زنبورهای کارگر تولید می شود.

فعالیت زنبورهای کارگر منحصر به تولید عسل نبوده و محصولاتی همچون ژل رویال و موم را نیز تولید می کنند.

به ژل رویال (royal jelly) شاه انگبین، شیر زنبور عسل، شهد شاهانه و غذای ملکه هم  می گویند.

این ماده بسیار مغذی و نیرو بخش است.

در واقع به عنوان غنی ترین ماده مغذی بیولوژیک شناخته شده و از گذشته های دور به عنوان اکسیر جوانی و مایه حیات در طب باستان استفاده می شده و اکنون نیز در کشورهای پیشرفته جهان استفاده طبی از آن بر پایه تحقیقات دانشمندان در دانشگاه ها و موسسه های تحقیقاتی معتبر رایج است.

ژل رویال نوعی ماده غذایی است که توسط زنبور های عسل تهیه می شود و معمولا همه لاروها در سه روز اول زندگی از آن تغذیه می کنند.

اما این جیره غذایی از روز چهارم تغییر میکند و جای ان را مخلوطی از عسل وگرده گل می گیرد ، وتنها ملکه تا اخر  عمر از ژل رویال تغذیه می کند.

به نظر می رسد که این نوع غذا باعث بوجود امدن اختلافات اساسی بین زنبور های ماد وملکه می گردد

به طوری که طول مدت زندگی ملکه پنج سال در حالی که زنبور های کارگر ۶۰ روز است واز لحاظ حجم نیز ملکه دو تا سه برابر کارگر ها می باشد.

ژل رویال کمک به افزایش انرژی در افراد ورزشکار،به دلیل داشتن مواد مغذی فراوان و مختلف گزینه ی خوبی برای مصرف توسط ورزشکاران است.

خواص درمانی ژل رویال برای بدن

بهبود باروری

در باروری زنان نیز خواص ژل رویان را نباید نادیده گرفت و با خرید و مصرف ژل رویال می توان بدن را آماده ی باروری سالم کرد.در مورد زنان ژل رویال می تواند هورمون های زنانه رامتعادل کند. یکی از هورمونهای مهم در بانوان استروژن است که می تواند قاعدگی را منظم کند.

میکروب کشی

ژل رویال به دلیل داشتن اسید چرب غیر اشباع دارای خاصیت میکروب کشی است.

جلوگیری از آلزایمر

در هر گرم ژل رویال یک میلی گرم استیل کولین وجود دارد. استیل کولین ماده مورد نیاز در انتقال پیام های عصبی در بدن انسان است. این ماده در درمان و جلوگیری از آلزایمر، رعشه و فراموشی بسیار موثر است و با آن میتوان فعالیت های فکری را افزایش داد.

 جلوگیری از فشارخون

استیل کولین باعث گشاد شدن رگ های خونی نیز شده و موجب کاهش فشار خون در افرادی که از فشار خون بالا رنج می برند می گردد.

جلوگیری از تصلب شرائین

سخت شدن سرخرگهای قلب که با افزایش سن و افزایش کلسترول خون در بدن انسان ایجاد می شود.

جوانی و شادابی پوست و ضد پیری

کلاژن، لسیتین، تیامین و ویتامین های A,C,D,E موجود در ژل رویال برای پوست بسیار مفید است.کلاژن، موجب اتصال بافت به یکدیگر شده و از چروک خوردن پوست جلوگیری می کند.

ضد سرطانی

ماده (HAD10) به ژل رویال خاصیت ضد سرطانی بخشیده است. همچنین از طریق خاصیت ضد فعالیت استروژن، این ژل مانع رشد سلولهای سرطانی در سرطان پستان میشود. این ماده میتواند سلول های ایمنی را وادار به تولید مواد و عوامل ضد تومور در بدن کند.

خاصیت ضد عفونی

ژل رویال حاوی برخی از ویتامین ها و مواد مغذی است که سبب ضدعفونی کردن پوست می شود. بنابراین  ژل رویال بهبود زخم را تسریع می کند. این ژل قادر به فعالیت ضد التهابی است.

خرید ژل رویال

برای خرید ژل رویال باید یک فروشگاه معتبر در نظر داشته باشید.

ما فروشگاه اینترنتی عسل هفت را به شما معرفی می کنم.

فروشگاه اینترنتی عسل هفت انواع فرآورده های عسل هفت را به شما عرضه می کند.

برای اطلاع از انواع قیمت های عسل هفت به سایت عسل هفت مراجعه نماید.